ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN MEVLİD KANDİLİNE ÖZEL KUR’AN...

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN MEVLİD KANDİLİNE ÖZEL KUR’AN ZİYAFETİ

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğum gününün sene-i devriyesi olan ‘Mevlid Kandili’ Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen özel programla idrak edildi. İlahilerin okunup Kur'an-ı Kerim tilavetlerinin yapıldığı gecede eller semaya açılarak dualar edildi.

01 Aralık 2017 - 03:19

Aliağa Belediyesi Enka Salonu’nda düzenlenen programa; Dünya Ezbere Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş ile birlikte Dünya Kur-an okuma 1.’si Hafız Mutasımbillah, Dünya Kur-an okuma 1.’si Hafız Remzi Er, Dünya Kur-an okuma 1.’leri Faruk Şahin ve Muharrem Şahin’in konuk oldu. Binlerce kişiye unutamayacakları bir Kur’ân ve dua gecesi yaşatan ünlü hafızlar, okudukları Mevlid-i Şerif ve ilahilerle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Yaklaşık üç saat süren programa Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri ve Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile birlikte binlerce Aliağalı katıldı. Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin ise Mevla’ya yöneldiği program öncesinde vatandaşlara içinde kandil simidi, Konya şekeri, badem şekeri ve fıstıklı lokum bulunan 4 bin adet kandil paketi dağıtıldı.

Kur’an-ı Kerim’den surelerin okunduğu, duaların edildiği ‘Mevlid Kandili’ özel programına Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş, Fatiha Suresi ile Bakara Suresi’ni okuyarak başladı. Yaptığı dua sonrası gerçekleştirdiği Kur’an Tilaveti ve doyumsuz sohbeti ile katılımcıların kalp dünyasına hitap etti. Mevlid-i Şerif katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Kutlama programına katılanlar, ayet ve Hadis-i Şeriflerle desteklenen doyumsuz sohbeti büyük bir keyif alarak dinledi. Hafız Okumuş, programın kendisine ait olan bölümünü dua yaparak bitirdi.

‘Mevlit Kandili’ özel programı Dünya Kur-an okuma 1.’si Mutasımbillah’ın Kur’an Tilaveti ile devam etti. Hoş bir sedayla insanların gönüllerine hitap eden Hafız Mutasımbillah, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle dinleyenlerin gönüllerine ziyafet sundu. Mevlit Kandili'nin huzur ve barış getirmesi için dua eden vatandaşlar, unutmayacakları bir Kur’an gecesi yaşadı. Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve ilahi dinletisiyle adeta kulakların pasını silen Dünya Kur-an okuma 1.’leri genç hafızlar Faruk Şahin ve Muharrem Şahin ise katılımcıları mest etti.

‘Mevlid Kandili Özel Programı’ Dünya Kur-an okuma 1.’si Hafız Remzi Er ile zirveye ulaştı. Muhteşem ötesi bir ses tonu ve hâkimiyetle Kur’an-ı Kerimi seslendiren Hafız Remzi Er, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle dinleyenlerin gönüllerine ziyafet sundu. Yürekleri titreten sesiyle Kur′ân okuyan Remzi Er, Aliağa’da gönülleri fethetti. Remzi Er, gecenin sonunda katılımcılardan büyük alkış aldı.

‘Mevlid Kandili Özel Programı’ Hafız Selman Okumuş’un binlerce Aliağalı ile birlikte okuduğu Fatiha Suresi ile son buldu.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “RABBİM BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ, KARDEŞLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”
Program sonunda davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, hafızları tek tek tebrik etti. Gelecekte Dünya Kur’an Okuma Şampiyonası’nı Aliağa’da gerçekleştirmek istediklerini belirten Başkan Serkan Acar, şöyle konuştu: “Bu mübarek mevlid kandilinde, bu güzel sesleriyle kulağımızın pasını silen hafızlarımızdan Allah razı olsun. Kendilerine Aliağa halkı adına şükranlarımı sunuyorum. İnşallah tekrar tekrar Aliağa’da buluşuruz. Gelecekte dünya Kur’an okuma şampiyonasını Aliağa’da gerçekleştirmek istiyoruz. Çok değerli hafızlarımız bizim hafızlarımıza da örnek oluyor. Her şeyin en güzeli en iyisi sizlerle birlikte olsun. Allah dualarınızı kabul etsin. Kandilimiz mübarek olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Bu vatanı, bu milleti kötü belalardan korusun”

HAFIZ SELMAN OKUMUŞ: “BU HİZMETİ YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN”
Program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dünya Ezbere Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş, her zaman olduğu gibi Aliağa’da olmaktan büyük bir keyif aldığını ifade ederek şunları söyledi: “Aliağa her zaman ki gibi maneviyat dolu, coşkulu. Aliağa, çocuğunu, annesini, kardeşini, evladını, eşini alıp buraya kadar gelmek gerçekten peygamberin ümmeti olma şerefini üzerine giysi olarak almış ve bunu taşımaktan gurur duyan insanların olduğu bir yer. Bu hizmeti yapanlardan Allah razı olsun. Aliağa’ya biz her geldiğimizde Kur’an-ı dinlemekten haz alan, duaya amin demekten şeref duyan insanlar gördük. Bunu iltifat olsun diye söylemiyoruz. Kur’an her gönüle hitap eder fakat her gönül kuranı almaya müsait olmayabilir. Çünkü kalplerin kapanmış olma ihtimali vardır. Eğer kalpler mühürlüyse içeri girmez. Kulak da duymaz göz de görmez ağız da okuyamaz. Ama biz gördük ki Aliağa Kur'anı gönülden dinliyor gönülden okuyor ve Kur'an dinlemekten haz duyuyor. Belediye başkanımız Serkan Acar başta olmak üzere bütün devlet ricali ve buradaki hazirün çocuklar bile baştan sona dinlediler. İlahilere eşlik ettiler dualara amin dediler. Biz de bize bu bilgileri veren hocalara teşekkür ederek, anne babamıza teşekkürlerimizi arz ederek, Allah’a hamd ederek bu gecenin sevinçli olanlarından bahtiyarlarından olarak inşallah Aliağa’dan ayrılacağız. Ama bu gidiş yeniden gelişin habercisi ve bu güzel geceleri ihya etmek üzere tekrar tekrar Aliağa’da olmaktan şeref duyduk şeref duymaya devam edeceğiz.”

Bu haber 1790 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanların tercihi Türk konfeksiyon ürünleri
Almanların tercihi Türk konfeksiyon ürünleri
GENÇLERİ AYRICALIKLI FIRSATLAR SUNAN 'TARIMIN DÜNYASINDA' YERLERİNİ ALMAYA DAVET EDİYORUZ
GENÇLERİ AYRICALIKLI FIRSATLAR SUNAN 'TARIMIN DÜNYASINDA'...