Aliağa Belediyesi ‘Mola Aliağa’ ve ‘Botanik Park’ı Duyurdu

Aliağa Belediyesi ‘Mola Aliağa’ ve ‘Botanik Park’ı Duyurdu

Aliağa Belediyesi, kentin önemli ihtiyaçlarından biri olan otobüs terminali sorununu ‘Mola Aliağa’ ile çözüyor. ‘Mola Aliağa’nın hemen arkasında çalışmaları devam eden ‘Botanik Park’ ile de Aliağa’ya yeni bir sosyal yaşam alanı kazandırılıyor.

12 Ocak 2024 - 11:17

‘Mola Aliağa’da Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Otogar ihtiyacından dolayı ‘Mola Aliağa’ projesini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Serkan Acar, “Mevzuatlar gereği Belediyemizin otogar yapma ve işletme yetkisi bulunmuyor. Bu yetki mevzuat gereği Büyükşehire verilmiş. Lakin Aliağa’mızda bir otogar ihtiyacımız olduğu da aşikâr. Biz sorunu çözmek adına burada Mola Aliağa’nın inşaatına başladık ve şu anda da hızla çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘Mola Aliağa’ Dinleme Tesisi Görevi Üstlenecek
‘Mola Aliağa’ hakkında bilgiler veren Başkan Serkan Acar, “Mola Aliağa’da 8 adet bilet satış yerimiz, bekleme salonu, otobüslerin yanaşabildiği peronlarımız olacak. Mola Aliağa bir yandan da dinleme tesisi görevi üstlenecek. Kafeteryaları ve restoranlarıyla vatandaşımız otobüs beklerken çayını içebileceği, yemeğini yiyebileceği bir tesise sahip olacağız” dedi.

“Botanik Parkımız ve Mola Aliağa’mız Aliağa’mıza Hayırlı Uğurlu Olsun”
‘Mola Aliağa’nın yanında rengârenk çiçeklerin açacağı Botanik Park Projesi’nin Aliağa’ya ayrı bir güzellik katacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Botanik parkımızın yapımı Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından devam ediyor.  Botanik Parkımızda Aliağa Sporumuzun ürün satış yeri olacak. Bunun yanında bir kafeterya bulunacak.  Aynı zamanda Aliağa Belediyemizin fidanlık ve toprak üretim tesisinde üretilen fidan ve topraklarımızın burada satışı gerçekleştirilecek. Botanik Parkımızda aynı zamanda bitki heykelleri de yerleştirilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın keyifle fotoğraf çektirebilecekleri görsellerimiz ve heykellerimiz olacak. Botanik Parkımız ve Mola Aliağa’mız Aliağa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Bu haber 2309 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk 1000 ihracatçı listesinde 160 Egeli yer aldı
İlk 1000 ihracatçı listesinde 160 Egeli yer aldı
ALİAĞA BELEDİYESİ NİSAN AYI 2. OTURUMU GERÇEKLEŞTİ
ALİAĞA BELEDİYESİ NİSAN AYI 2. OTURUMU GERÇEKLEŞTİ