TASARIMLAR İZMİR İÇİN

TASARIMLAR İZMİR İÇİN

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen “Tasarım Koridorları” ulusal fikir yarışmasına 77 proje başvurusu oldu.

13 Eylül 2014 - 15:27

Tasarım ve tasarımcıların desteklenmesi konusuna özel önem veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk kez bu yıl düzenlediği “Tasarım Koridorları” ulusal fikir yarışmasıyla yeni bir heyecan yarattı. İzmir Akdeniz Akademisi'nin düzenlediği yarışmaya 77 başvuru oldu. Haziran ayında başlayan ve son başvuruların 8 Eylül'de alındığı yarışmaya Türkiye'nin pek çok kentinden katılım oldu. Yarışmada kazananların açıklanmasının ardından, eserlerin Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sergileneceği bildirildi. İzmir içinde tasarımlarını yapacakları yeri kendileri belirleyen yarışmacılar, kentin çeşitli kamusal alanlarında performans ve diğer sanatsal etkinlikleri içinde barındıran, taşınabilir, çok amaçlı mekan tanımlayan tasarımlar oluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yarışma ile kentlilere tasarım bilincinin kazandırılmasını ve bu konudaki çeşitli etkinlikleri barındıracak bir mekanın yaratılmasını hedefliyor. 
“Tasarım Koridorları” ulusal fikir yarışmasının asli jürisinde Prof. Dr. Cana Bilsel (Mimar), Yrd. Doç. Dr. Can Özcan (Endüstriyel Tasarımcı), Dr. Erdal Uzunoğlu (Mimar), Hakan Gencol (Endüstriyel Tasarımcı), Mehmet Kütükçüoğlu (Mimar), Murat Tabanlıoğlu (Mimar) ve Turgut Çıkış (Mimar) yer alıyor.

Bu haber 1454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR