SYDV ’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 55 BİN TL

SYDV 'DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 55 BİN TL

Aliağa da Ramazan ayı kapsamında Kaymakamlık tarafından ihtiyaç sahiplerine 55 bin TL dağıtıldı.

11 Temmuz 2015 - 14:48

.

 

Aliağa Kaymakamlığı'ndan alınan bilgilere göre; ilçede 2015 yılı Ramazan ayı münasebetiyle daha önce belirlenmiş olan yardıma muhtaç 350 kişiye toplamda 55 bin Türk Lirası nakdi para yardımında bulunuldu. Yardım alacak kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) veri tabanına kayıtlı isimlerden oluştuğu bu isimlerin birçoğunun SYDV'ye yardım başvurusunda bulunmasına gerek kalmadan yardım aldığı açıklandı.
350 VATANDAŞA 55 BİN TÜRK LİRASI DAĞITILDI
Yapılan yardımların yardım alacak ailelerin ekonomik durumuna göre değişkenlik gösterdiğini belirten Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, "Şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra ilçemizde periyodik olarak devam eden çeşitli yardımlarımız sürmektedir. Ramazan ayı dolayısıyla 350 vatandaşımıza ortalama 150 Türk Lirası nakdi yardım parası dağıtıldı. Ekonomik yönden durumu diğerlerine göre daha kötü olan ailelere ise 150 Türk Lirası'nın biraz daha üzerinde bir yardım yapıldı" dedi.
"BAZI AİLELER HABERİ BANKADAN ÖĞRENİYOR"
Yapılan yardımlardan bazı vatandaşların daha sonra haberi olduğu durumlarının da yaşandığını kaydeden Yılmaz, "Yardım yapılacak aileler SYDV veri tabanından belirlenebiliyor. Başvuruların yanı sıra veri tabanına bakılarak belirlenen kişilere yapılan yardımlar bankaya yatırılıyor. Bankaların yardım alacak kişileri araması sonucu aileler de bir nevi sürpriz yaşıyor" şeklinde konuştu.
"İHTİYAÇ SAHİPLERİ SYDV'NİN VERİ TABANI İLE BELİRLENEBİLİYOR"
SYDV'nin kapsamlı sistemi sayesinde yardıma muhtaç aile ve vatandaşların belirlenebildiğini söyleyen Kaymakam Yılmaz, "28 yıl boyunca faaliyetlerini sürdüren SYDV, ülkenin hemen her yerinde yardıma muhtaç kişilerin isimlerini veri tabanında bulunduruyor. Dolayısıyla bu sayede Aliağa'ya yeni giriş yapan ihtiyaç sahiplerinden de haberimiz oluyor. Bu noktada yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yardım için müracaat etmelerine gerek kalmadan kendi kayıtlarımızı esas alarak, yardımın ihtiyaç sahibine ulaşması için gerekli çalışmalar tarafımızdan başlatılıyor" ifadelerini kullandı.
 
 

Bu haber 1697 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR