ÖZGÜR DÜNYA ÇOCUKLARI ALİAĞA’DA BULUŞUYOR

ÖZGÜR DÜNYA ÇOCUKLARI ALİAĞA’DA BULUŞUYOR

Aliağa Belediyesi tarafından bu yıl 5’ncisi düzenlenen Uluslararası Aliağa Özgür Dünya Çocukları Şenliği 22 Nisan’da başlıyor. 22, 23, 24 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan şenliğe, bu yıl Kosova, Bulgaristan, Kazakistan, Makedonya, Romanya, Azerbaycan ve Makedonya’dan 252 konuk çocuk katılacak. Misafir Öğrenciler, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile belirlenen ailelerde misafir olacak. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, şenlik kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek öğrencileri Aliağa’da ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade ederek herkesi şenliğe davet etti.

21 Nisan 2014 - 09:55 - Güncelleme: 21 Nisan 2014 - 10:01

5. ULUSLARARASI ALİAĞA ÖZGÜR DÜNYA ÇOCUKLARI ŞENLİĞİ 22-23-24 NİSAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK
 
5. Uluslararası Özgür Dünya Çocukları Şenliği 22 Nisan Salı günü saat 17.00’de misafir ülkelerden gelen grupların katılımıyla Atatürk Parkından başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek ‘Özgür Dünya Çocukları’ yürüyüş kortejiyle başlayacak. İlk gün etkinlikleri saat 18.00’de gerçekleştirilecek açılış konuşmaları, saat 19.00’daki Misafir Ülkeler Dans Gösterileri ve saat 20.30’da ekiplerin çocuk oyun parklarını ziyaretleriyle devam edecek.  
 
ŞENLİK COŞKUSU 3 GÜN SÜRECEK
 
Aliağa Belediyesi tarafından özgür dünya çocukları temasıyla organize edilen şenlikler kapsamında dünya çocukları barış, dostluk, kardeşlik ve özgürlük için bir kez daha Aliağa’da buluşacak.   22, 23 ve 24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek şenliklerde Aliağa Belediyesi Halk ve Latin dansları topluluğunun yanı sıra misafir ülke çocukları da ülkelerinin yöresel ve geleneksel oyunlarından kesitler sunacak.   Çocuklar üç gün boyunca çizgi karakterlerin yer aldığı animasyon gösterileri, yüz boyama etkinlikleri, palyaço gösterilerinin yanı sıra Zeytinlipark içinde kurulacak şişme oyun parklarında doyasıya eğlenecek. 
 
“ÇOCUKLAR, ŞENLİĞİMİZ VAR!”
 
Dünya çocukları, bu yıl “Çocuklar, Şenliğimiz Var!” sloganıyla adını duyuracak olan şenliğin ikinci günü Aliağa’da düzenlenecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerine katılacak. Zeytinlipark’ ta saat 14.00’ de başlayacak olan animasyon ve palyaço gösterileri gün boyu sürecek. Misafir ülkelerden gelen çocuklar saat 18.00’de Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda toplu dans gösterileri sergileyecekler. 
 
FİNAL GÖSTERİLERİ YENİŞAKRAN VE HELVACI MAHALLESİ’NDE YAPILACAK
 
Şenlikler Misafir Ülkeler ile Aliağa Belediyesi Halk ve Latin dansları ekibinin 24 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de Yenişakran Mahallesi Atatürk Meydanı, saat 18. 15’de ise Helvacı Meydanında gerçekleştirecekleri toplu dans gösterileriyle son bulacak. Kosova, Bulgaristan,  Kazakistan, Makedonya, Romanya, Azerbaycan ve Makedonya’dan gelen çocuklar 25 Nisan’da ülkelerine dönecek.
 

9700556.jpg
3129781.png
Bu haber 2710 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR