KUBİLAYI ANMA ETKİNLİKLERİ

KUBİLAYI ANMA ETKİNLİKLERİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menemen Belediyesi her yıl olduğu gibi bu sene de Devrim Şehidi Mustafa Fehmi Kubilay'ı birçok etkinlikle anacaklar.

12 Aralık 2014 - 23:48 - Güncelleme: 13 Aralık 2014 - 00:18

İzmir Büyükşehir Belediyesi , 23 Aralık 1930 günü şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay'ı , ölümünün 84.ncü yıldönümünde düzenleyeceği "Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu" ile anacak. 23 Aralık sabahı saat 08.00 de Çanakkale asfaltında başlayacak olan 10 bin metrelik koşu Kubilay Anıtında son bulacak. Büyük Erkekler - Büyük Kadınlar ve Genç Erkekler - Genç Kadınlar kategorilerinde gerçekleştirelecek olan koşu da ilk 10 giren yarışmacılara toplam da 40 Bin TL ödül verecek. Koşuya katılmak isteyenlerin 22 Aralık tarihine kadar Bornova Aşık Reaksiyon Alanında bulunan Buz Sporları salonuna kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Menemen Belediyesi ise her yıl 23 Aralık düzenlediği yürüyüş ve Devrim Şehidi Mustafa Fehmi Kubilay'ın anıtında düzenlediği etkinlikler dışında  lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik "KUBİLAY'A MEKTUP" kompozisyon yarışması düzenleyecek. Yarışmaya katılmak isteyenlerin kompozisyonlarını 18 Aralık tarihine kadar Menemen Belediyesi Halk İlişkiler Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Kendi kategorilerinde dereceye giren ilk 3 kişiye Notebook, Netbook ve Tablet verilecektir.

Bu haber 1414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR