HAYDİ TASARIMA

HAYDİ TASARIMA

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, “Tasarım Koridorları” konulu ulusal bir fikir yarışması düzenliyor. Yarışma, kentlilere tasarım bilincinin kazandırılmasını ve bu konudaki çeşitli etkinlikleri barındıracak bir mekanın yaratılmasını hedefliyor.

07 Temmuz 2014 - 16:48

İzmir içinde tasarımlarını yapacakları yeri kendileri seçecek olan yarışmacılar, kentin çeşitli kamusal alanlarında tasarım ve sanat sergileri, performans ve diğer sanatsal etkinlikleri içinde barındırabilecek, taşınabilir, çok amaçlı mekan tanımlayan tasarımlar oluşturacak. Katılan yarışmacıların oluşturacağı tasarımların, en az 3 ay kalabilecek ve kısa sürede kurulup kaldırılabilecek nitelikte olması gerekiyor. 

Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcıların, yarışma şartnamesinde belirtilen hesap numarasına 30 TL başvuru ücreti yatırmaları gerekiyor. İzmir Akdeniz Akademisi'nin “Tasarım Koridorları Ulusal Fikir Yarışması” ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler http://www.izmeda.org internet sitesini ziyaret edebilir ya da 293 46 11'den yarışma raportörlüğüne ulaşabilir. Katılımcılar, yarışmayla ilgili her türlü sorularını en geç 10 Temmuz 2014 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar tasarim@izmeda.org adresine mail ya da 2934610 numarasına faks ile sorabilecek. Tasarımların son teslim tarihi 8 Eylül 2014 olarak belirlendi. Yarışma sonunda her biri net 20 bin TL olarak 5 adet eşdeğer ödülün verilmesi planlanıyor.

Yarışmanın asil jüri üyeleri Prof. Dr. Cana Bilsel (Mimar), Yrd. Doç. Dr. Can Özcan (Endüstriyel Tasarımcı), Dr. Erdal Uzunoğlu (Mimar), Hakan Gencol (Endüstriyel Tasarımcı), Mehmet Kütükçüoğlu (Mimar), Murat Tabanlıoğlu (Mimar), Turgut Çıkış'tan (Mimar) oluşuyor.

 

Bu haber 1672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR