ALTODAN YUNAN YATIRIMCILARA ÇAĞRI VAR

ALTODAN YUNAN YATIRIMCILARA ÇAĞRI VAR

Aliağa Ticaret Odası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen ‘Türkiye-Yunanistan İş Forumu’na ikili görüşmelerde bulunmak ve yeni işbirliği imkanlarının ortaya çıkarılması ile iki ülke özel sektörleri arasında yeni iş bağlantılarının tesis edilmesi amacıyla katılım gösterecek. Foruma Türkiye ve Yunanistan iş dünyasından yaklaşık 400 üst düzey temsilci katılacak.

11 Kasım 2014 - 17:22 - Güncelleme: 11 Kasım 2014 - 17:29

İş forumunda turizm, otelcilik, inşaat, inşaat malzemeleri, enerji, yenilenebilir enerji, alternatif enerji kaynakları, emlak, denizcilik sanayi, ulaştırma, lojistik, gıda ve meşrubat, tarım ürünleri, makine sanayi, makine ekipmanları, bilgi ve iletişim teknolojileri, elektronik sanayi, kimyasallar, tekstil ve hazır giyim, deri ürünleri, sağlık ekipmanı, ilaç, kozmetik, hediyelik eşya, araba aksesuarları, müşavirlik, hukuk büroları, mali hizmetler, bebek ürünleri, mobilya ve basım sektörlerinde iş yapan Yunan firmaları yer alacak.

İkili görüşmeler gerçekleşecek

Gün boyu sürecek ve 550’yi aşkın ikili görüşmenin (B2B) gerçekleşeceği forumda ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra üçüncü ülkelerde beraber yatırım imkanları ele alınacak.

Adnan Saka: “Komşu ülkeler ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerekiyor”

İş forumu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Küreselleşen dünyada toplumlar birbirleriyle daha iyi ilişkiler geliştirmeli. Dünya küçük bir köy haline geldi. Bu süreçte özellikle komşu ülkelerin ticari ilişkilerini geliştirmeleri gerekiyor. Sınır komşumuz Yunanistan ile düzenlenecek İş Forumu da bu ticari işbirliklerin geliştirilmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Adnan Saka: “Aliağa yatırımcı için cazibe merkezi”

Aliağa’nın Türkiye ve bölge ekonomisine katkısının her yıl katlanarak arttığını ifade eden Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, "Aliağa mevcut potansiyeli ile yatırımcı için cazibe merkezi konumunda. Bölgemizdeki  petrol ve petro kimya endüstrisi, enerji üretimi ve ulusal enerji kapasitesi, demir çelik sektöründeki öncülüğü, organize sanayi bölgesi, gemi söküm, kâğıt ve gübre sektörlerindeki yatırımlar, liman ve lojistik yatırımları ile Aliağa yatırımcıya oldukça cazip fırsatlar sunuyor.  Aliağa Ticaret Odası olarak bölgemizde yatırım yapacak yatırımcılara her türlü desteği sağlamaya hazırız. Bununla birlikte Oda olarak üyelerimize de duyurduğumuz İş Forumunda, üyelerimizin Yunan firma sahipleri ile işbirliğinde bulunmalarına olanak sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1523 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR