ALİAĞA BU FIRSATI KAÇIRMAMALI

ALİAĞA BU FIRSATI KAÇIRMAMALI

İzmirdeki stad krizi büyüyerek devam ediyor , Aliağa buna sadece dışarıdan bakıyor.

16 Kasım 2014 - 00:19

Alsancak stadının kapatılması ve Atatürk Stadının bakımda olması nedeniyle İzmir kulüpleri büyük sıkıntılar yaşıyor. Karşıyaka ve Bucaspor Buca Arena'yı  kullanırken Göztepe iç saha maçlarını yüzlerce kilometre uzakta olan Sakarya da oynamak zorunda kalıyor. Altınordu Manisa da , Altay ise nerede stad bulursa orada oynuyor.Aliağa da bulunan  2 tane stad ise neredeyse bomboş duruyor.

Buradan Aliağaspor , Petkimspor ve Aliağa Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz. Aliağa da bulunan stadlara biraz bakım yaptıktan sonra ,  bu takımlardan birini veya birkaçını ağırlayamaz mıyız ? Hem kulüpler kazanır , hem de Aliağalı futbol özlemini dindirir.

EZELİ RAKİPLER MEYDANDA BULUŞTU.

Ezeli rekabetleriyle tanınan kentin futbol takımlarının tarafları bu kez ortak miting yapıp sorunlarına çare bulunmasını istedi.
Karşıyaka, Göztepe, Altay, Buca, Altınordu takımlarının taraflarının buluşma noktası Cumhuriyet Meydanı oldu. Taraftarlara, Altay Kulübü Başkanı Aslan Savaşan ve yönetim kurulu, Karşıyaka Kulüp başkanı Fatih Diniz ve yönetim kurunu üyeleri de destek verdi. Yine Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur da taraftarların arasında yer aldı.
 
“Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı atan taraftarlar, anıt önünde toplanıp saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu. İzmir'in takımları için ortak basın açıklamasını, Türk milli takımının formasını giyen 12 yaşındaki Karya Yöyen, yaptı. "Benim adım İzmir" diye konuşmasına başlayan Karya Yöyen şu açıklamayı okudu,
 
"İlk kurşunun atıldığı, yakılıp yıkılan yok edilmeye çalışılan beş milyon yıldır yaşayan medeniyetin çağdaşlığın kentiyim. Ezilenin yanında, ezenin karşısında olan haksızlığa, karşı hep sesini yükselten ve hep itilmeye çalışılan sizin tabirinizle gavur İzmir'im. Yıllardır düşman olarak gördüğünüz ya da böyle görmek istediğiniz kulüplerim var benim. Hepsinin tarihi başarılarla dolu mazileri var. Yıllar boyunca eski, yenilenmeyen, bakımsız statlarda oynayıp bir çok başarı sağladılar İzmir adına. Taraftarları hep dışlandı sevdaları anlaşılmadı, anlatamadılar ne yapsalar da, ama ne olursa olsun herkese ve her şeye rağmen beni, yani İzmir'i çok sevmekten hiçbir zaman vazgeçmediler. Terk etmediler sevdalısı oldukları değerleri. Şimdi ise, büyüklerinin onlara yapmadığını, yapamadığını, onlar yeni nesile kazandırmak için mücadele veriyorlar hem de farklı renkler, farklı düşünceleri olsa da. Alayınıza isyan diyorlar. Bizleri, bu kadar çok kabullenmiş ve seven bir şehir varken, biz de yeni nesil olarak İzmir'e, ülkemize faydalı olmak adına spor ruhlu bir kentte büyüyüp yetişmek istiyoruz. Ve alayınıza soruyoruz. Babam ile maç izlemek istiyorum. İzleyebileceğimiz bir stat yok neden? Bizlerin spora karşı olan bağlılığını köreltiyorsunuz neden? İzmir'e hiçbir spor organizasyonu verilmiyor farkında mısınız neden? İzmir kulüpleri son yıllarda, Başarısız biliyor musunuz neden? Kendi çıkarlarınızı ve egolarınızı İzmir için bir kenara bırakmıyorsunuz neden? Artık particilik yapmayı bırakın. Hükümetinden meclisine, meclisine, milletvekillerinden belediyesine. Biz babalarımız ve anneannelerimizle, futbol izleyebilmek için başka şehirlere gitmek istemiyoruz. Biz İzmir'e yakışanın yapılmasını ve yeni neslin spor sevgisinin artırılmasını istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Bizler de bir gün sizin oturduğunuz ve kalkmayı sevmediğiniz koltuklarınıza oturabiliriz ama sizleri tarihin kara sayfalarında görür herkes, işte o zaman sizi ne tarih affeder ne de biz."
 
TARAFTAR TEMSİLCİLERİ DE KONUŞTU
Karya Yöyen'in ortak basın açıklamasının ardından kentin takımlarının taraftar temsilcileri de kısa birer konuşma yapıp, tepkilerini dile getirdi. Taraftar gruplarının temsilcileri ise, en çok siyasilerin kendilerine sahip çıkmamasından yakınıp, seçimlerde oy vermeyeceklerini açıkladı. Sık sık "Onuncu yıl marşı", "İzmir Marşı"nı söyleyen taraftarlar "İzmir çıldırdı, stadını istiyor", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganlarını attı. Ayrıca, "Alayına isyan", "Bizde söz vermek namustur Aziz Kocaoğlu" pankartları da taşıdı.

 

Bu haber 1465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
BANKAMATİK DİYE İŞTEN ATILDI MECLİS ÜYESİ OLARAK GERİ DÖNDÜ
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTALARIN DAĞITIMI DEVAM EDİYOR